środa, 23 września 2015

O czym warto pamiętać podczas treningu

Aktywność fizyczna powinna być odpowiednio zaplanowana, żeby była przyjemnością i nie skończyła się groźnymi kontuzjami. Niezależnie od rodzaju treningu są elementy, o których zawsze musimy pamiętać w naszym przygotowaniu. Ważne jest obuwie.
W większości przypadków sprawdzą się buty do biegania dla początkujących, ponieważ są najbardziej praktyczne i komfortowe. Poza butami ważny jest także strój. Tutaj zasada, dzięki której wybraliśmy buty do biegania dla początkujących nie zawsze się sprawdza. Stój powinien być dobrany już do konkretnej aktywności i miejsca jej wykonania. Pamiętajmy o zaopatrzeniu się w napoje do picia. Popularne są napoje izotoniczne.

Najzdrowsza będzie niegazowana woda mineralna. Przed rozpoczęciem treningu musimy wykonać rozgrzewkę. Rozpoczęcie treningu bez rozgrzewki może skutkować groźnymi kontuzjami. Pamiętajmy więc o kilku minutach ćwiczeń rozciągających, aby nasz trening był bezpieczny dla naszego zdrowia. Po takim przygotowaniu możemy rozpocząć nasz trening.

2 komentarze:

  1. No właśnie rozgrzewka - niestety niektórzy zapominają o niej... a ważna jest i przed i po treningu! :) Nieważne czy używamy do treningu sprzęt sportowy czy nie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Rozgrzewka jest niebywale ważna.

    OdpowiedzUsuń